
W dniach 8-10.05.2026 r. odbyła się Konferencja Młodych Adeptów Nauki: 26th International Congress of Young Medical Scientists, w której wzięli udział członkowie Studenckiego Koła Naukowego Biologii Komórki. Wyniki prac badawczych wykonanych przez członków koła naukowego pod kierownictwem dr. Pawła Pięty zaprezentowane zostały przez:
Olgę Bartoszewicz – pCANTAB5E-vUMP- new fagemid vector for construction phage display libraries, Amirę Tim – Synthesis and biochemical properties of D-aminoacid modified DNA libraries, oraz Macieja Kucharzyka – 7-deaza-7-Ethynyl-dATP – key substrate for modified DNA library synthesis.

Praca prezentowana przez Olgę Batoszewicz została zakwalifikowana Golden Sesion, w której to została ona uhonorowana drugą nagrodą. Eksperymenty, które przyczyniły się do powstania prac w czasie konferencji 26th International Congress of Young Medical Scientists wykonali (kolejność alfabetyczna): Olga Bartoszewicz, Jędrzej Kot, Szymon Krzyżański, Maciej Kucharzyk, Dominik Mistal, Amira Tim.
